Η Φιτέσε είναι η ομάδα που έχει εντυπωσιάσει στις πέντε πρώτες αγωνιστικές του ολλανδικού πρωταθλήματος καθώς βρίσκεται μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας. Απέναντι στην Αϊντχόφεν όμως τα πράγματα είναι πιο δύσκολα από όσο φαίνονται. Η PSV είναι εντυπωσιακή στην έδρα της, κάτι που φαίνεται από τα τελευταία 49 παιχνίδια, όπου μετράει 44 νίκες και πέντε ισοπαλίες, ενώ τελευταία φορά ηττήθηκε 1-0 από την Φέγενορντ πριν από τρία ολόκληρα χρόνια.

Αϊντχόφεν - Φιτέσε

Αϊντχόφεν - Φιτέσε / Να σκοράρει η Αϊντχόφεν και στα δύο ημίχρονα / 2.06

Η Αϊντχόφεν έχει πανίσχυρη έδρα, απόδειξη ότι έχει να ηττηθεί τρία χρόνια στο «Φίλιπς Στάντιον». Θέλει να υποχρεώσει στην πρώτη ήττα την πρωτοπόρο Φιτέσε και γι’ αυτό θα μπει από την αρχή δυνατά. Αν σκοράρει και στα δύο ημίχρονα, θα πληρωθούμε στο 2,06.

Το να ασχοληθούμε σοβαρά με τα ματς πριν από τη διακοπή του πρωταθλήματος δεν έχει καμία αξία. Η Αϊντχόφεν περιμένουμε να σπάσει το αήττητο της Φιτέσε και γι’ αυτό το λόγο επιλέξαμε ένα στοίχημα που δεν είναι συνηθισμένο. Ούτε κλασικό, ούτε από τα combo που μας αρέσουν. Το να σκοράρει η Αϊντχόφεν και στα δύο ημίχρονα πληρώνει στο 2,06. Με τις ευκαιρίες που δημιουργεί και την εικόνα που παρουσιάζει στο οργανωτικό κομμάτι, μάς φαίνεται αρκετά δελεαστική σαν επιλογή.

Η Φιτέσε από την άλλη δεν είναι ομάδα που θα παίξει κλειστά για να κρατήσει το μηδέν. Ούτε εφόσον προηγηθεί στο σκορ, μπορεί να το κάνει. Ο Ιγκόρ Σλούτσκι προσπαθεί να πείσει τους παίκτες ότι έχουν τις δυνατότητες να φύγουν αλώβητοι από το «Φίλιπς Στάντιον». Όχι όμως και εμάς. Αφήστε που σε ένα ενδεχόμενο 2-2 πάλι μπορεί να είμαστε κερδισμένοι με την επιλογή μας.