Στο πρώτο παιχνίδι Νιου Σεντς – Φερονικέλι χάσαμε το ποντάρισμα (2-3 γκολ) στις καθυστερήσεις, όταν η Φερονικέλι ισοφάρισε 2-2 στο 93′. Σημειωτέον ότι στο 89′ είχε μειώσει σε 2-1. Και τώρα έχει μια μοναδική ευκαιρία για να περάσει η ομάδα του Κοσόβου (έκανε το νταμπλ στη χώρα της) στην επόμενη προκριματική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ. Στο πρώτο ματς δικαίως πήρε την ισοπαλία με την απόδοση που είχε σε ολόκληρο το 90λεπτο. Αν πατήσει γερά στα πόδια της, θα καταφέρει να περάσει και σε πρώτη φάση αξίζει η απόδοση του «άσου» παρόλο που περιμέναμε να κυκλοφορεί λίγο ψηλότερα.

Οπως έχουμε ξαναγράψει, όλα αυτά τα ματς κρίνονται καθαρά από τις τιμές. Εκείνες μάς οδηγούν στην τελική επιλογή. Στο αποψινό ματς (21:45) βρήκαμε σε απόδοση 2,13 το 1Χ με 2-4 γκολ. Σε πρώτη φάση έχουμε ξεγράψει την περίπτωση του «διπλού». Σε δεύτερη το 0-0 γιατί και οι δύο ομάδες παίζουν ανοιχτά και δεν έχουν και τις καλύτερες άμυνες. Βέβαια, η Φερονικέλι με το 2-2 δεν έχει λόγο να βγει στην επίθεση και ίσως να παίξει πιο συντηρητικά. Αντίθετα, οι Ουαλοί δεν έχουν άλλη επιλογή από το να σκοράρουν.

ΚΦ Φερονικέλι - Νιου Σεντς

ΚΦ Φερονικέλι - Νιου Σεντς / 1Χ & 2-4 γκολ / 2,13

Η Φερονικέλι έδειξε πιο σοβαρή στο πρώτο ματς και δικαίως πήρε το 2-2 στην έδρα της Νιου Σεντς, παρόλο που σκόραρε στο 89′ και στο 93′. Είναι η ευκαιρία της. Αν δεν μείνει χαμηλά το σκορ, το 1Χ με 2-4 γκολ θα αποδειχτεί μια καλή επιλογή.

Εν ολίγοις το 1Χ το θεωρούμε ασφαλές, όπως και το να μην σημειωθούν από πέντε γκολ και πάνω. Ποντάρουμε επίσης στον ενθουσιασμό των γηπεδούχων. Παρόλο που το 0-0 τους βολεύει, είναι ομάδα που μπορεί να δημιουργήσει ευκαιρίες. Επίσης, ακόμη και με 0-0 στο ημίχρονο, στο δεύτερο η Νιου Σεντς θα ρισκάρει περισσότερο. Οπότε δεν ανησυούμε. Το ματς αργά ή γρήγορα θα έρθει στα… μέτρα μας.